مقایسه دوربین های خودرو

مقایسه دوربین خودرو CARPA 1300 با دیگر دوربین ها

 

در این بخش سعی میشود با توجه به نکات فنی و کاربردی مهم، شما را در تصمیم گیری درست و بهتر یاری کنیم. حق انتخاب با شماست.


تعداد دوربین:

دوربین خودرو CARPA 1300 دارای دو دوربین با زاویه دید باز است. زاویه دید دوربین بیرونی 120 درجه و دوربین به سمت داخل 140 درجه است. به عبارت دیگر تقریبا دور تا دور خودرو زیر دید دوربین است.

در دیگر برندها به تعداد دوربین و زاویه دید آنها توجه کنید. اطلاعات مندرج در کاتالوگها الزاما درست و دقیق نیستند. حتما نمونه فیلمهای واقعی را مشاهده کنید.
 

کیفیت دوربین:

دوربین خودرو CARPA 1300 دارای دو دوربین با کیفیت 2 مگا پیکسل یا همان HD است.

آیا کیفیت بالاتر از HD هم وجود دارد؟ درتعداد معدودی از برندها قید شده است اما یک نکته بسیار مهم آن است که در کیفیتهای بالاتر مدت زمان ضبط چگونه است؟ تلفیق کیفیت و مدت زمان ضبط شاخص بهتری است.

در برندهای دیگر به کیفیت دوربین ها و مدت زمان ضبط هر یک توجه کنید. اطلاعات فنی در مواردی مشابهت دارند اما به هیچ عنوان به آنها اعتماد نکنید. حتما نمونه فیلمهای واقعی را از فروشنده درخواست و مشاهده نمائید.

 

مدت زمان ضبط:

دوربین خودرو CARPA 1300 قادر است با کیفیت HD در هر دو دوربین به مدت 20 ساعت ضبط داشته باشد. توجه داشته باشید که میتوانید دوربین ها را به گونه ای تنظیم کنید که حساس به حرکت باشند و تنها زمانی که حرکتی اطراف و یا داخل خودرو اتفاق بیفتد شروع به ضبط کننند. به عبارت دیگر معمولا شما تصاویر چندین روز را دخیره دارید.

در برندهای دیگر حتما به کیفیت و مدت زمان ضبط به صورت توام دقت کنید.

 

میزان حافظه:

دوربین خودرو CARPA 1300 میتواند از حافظه 64G پشتیبانی کند. در حال حاضر هم هر بسته شامل یک کارت حافظه 64 گیگابایتی است.

در برندهای دیگر حتما توانائی دستگاه را در پشتیبانی از کارت حافظه ها بررسی کنید. اینکه هنگام خرید چه میزان حافظه ای در اختیار شما قرار میگیرد، مهم است. در حال حاضر کارت حافظه خوب با ظرفیت بالا قیمت بسزائی در کل قیمت دارد.

 

اصالت دستگاه:

دوربین خودروی 1300 CARPA طراحی منحصر به فرد شرکت کره ای است که تخصص و تولید آنها صرفا مرتبط با دوربینهای مداربسته خودروئی است. همه مراحل ساخت، مونتاژ و بسته بندی در کشور کره انجام میشود.

در انتخاب خود حتما از اصالت کالا مطمئن شوید. محل تولید، مونتاژ و …

 

کارکرد با ثبات و طولانی مدت:

دوربین خودرو  CARPA ، در ایران سابقه کارکرد 8 ساله دارد. کالائی که بتواند پس از  8 سال کارکرد باز هم تحسین مصرف کننده را به همراه داشته باشد، یقینا باید کالائی مرغوب و با کیفیت باشد. برند کارپا در ابتدا مدلهای 120 و 130 را ارائه کرد که از همان ابتدا در ایران مورد استقبال قرار گرفت. هم اکنون نیز مدل 1300 همچنان در صدر کیفیت و رضایتمندی مشتری است.

در انتخاب خود حتما از مشتریها و مدت زمانی که کالا در حال فروش است، جویا شوید.

 

وضعیت مونیتور:

تمام مدلهای دوربین کارپا فاقد مونیتور هستند، اما چرا؟

1- بهترین محل نصب همه دوربینهای مداربسته خودروئی، زیر آئینه بر روی شیشه اتومبیل است. حال هرچه دوربین بزرگتر باشد هم از جهت ایمنی و هم از جهت زیبایی مشتری را دچار مشکل خواهد کرد.

2- اصلا وجود مونیتور الزامی نیست. دوربین چه بسا روزها و ماههای متوالی نصب است اما شما حتی یک مرتبه هم نیاز به بازبینی فیلمها ندارید. از آن مهمتر آنکه در مونیتورهای موجود به علت کوچکی عملا چیزی دیده نمیشود و معمولا هیچگونه عملیاتی همچون بزرگنمائی، عکس برداری ، همزمانی تصویر داخل و بیرون و…. انجام نمیشود. در صورتیکه شما با انتقال ساده کارت حافظه به لب تاپ خود با یک نرم افزار پیشرفته تصاویر را با کیفیتی عالی و در هر سایزی مشاهد خواهید کرد. تمام اطلاعات تصویری نقشه حرکت، نمودار سرعت و ..و… همه یک جا در اختیار شماست.

در انتخاب خود بین ملاکهای اصلی و آپشن های فانتزی تفاوت اساسی قائل شوید.

 

در حال تکمیل…